Timan RC-751 vyniká svou nízkou výškou, je samojízdný – ovládaný dálkovým ovládáním s dosahem cca 100 metrů. Pásový podvozek umožňuje snadný pohyb v těžko přístupných terénech. Timan RC751 je vybaven cepovou sekačkou, jež umožňuje posekat nejen vysokou trávu ale i menší nálety a keře. Timan RC 751 si poradí jak s bolševníky tak i s menšími keři. S celkovou výškou 60 cm může RC 751 pracovat pod větvemi stromů nebo například pod panely Fotovoltaických elektráren – FVE. Timan disponuje profesionálním dálkovým ovládáním s integrovaným tlačítkem nouzového zastavení a dalšími bezpečnostními funkcemi.
Svahová dostupnost sekačky je 50° ve všech směrech. Díky nízko položenému těžišti je i na těchto svazích stoj velice stabilní. 

Vpředu uložená sekací hlava znamená, že si stroj při práci neujíždí hmotu, kterou má posekat/mulčovat. Hmotnost stroje je 345 kg, což výrazně usnadňuje transport stroje na přívěsným vozíku a nebo na ložné ploše pickupu / dodávky. Pásy jsou zavěšeny nezávisle na sobě, což umožňuje vždy kontakt 4 bodů se zemí. Toto napomáhá zvýšit trakci a kontrolu nad strojem. 

Technická data

Motor : Briggs and Stratton 14HP
Pohon : hydrostat
Pohon žací hlavy : mechanicky
Standardní nože : „Y“ – 16 ks
Pracovní záběr : 750 mm
Maximální svahová dostupnost : 50°
Maximální pracovní rychlost : 6 km/hod
Operační rádius : 120 m od obsluhy
Průměrná spotřeba : 3 litry/mth
Teoretický výkon : 4500 m2/hod
Celková délka : 1877 mm
Celková šířka : 865 mm
Výška sečení : 30-80 mm
Hmotnost : 345 kg